Race Dashboard
Course Results
Relay
Class Results
Mixed Team
Vet Team
Male Team
Female Team
Club Results
Dacorum Triathlon Club (8 of 8)
enDuro team (9 of 9)
Freedom Tri (7 of 7)
GreenlightPT (13 of 13)
Harlow Running and Tri Club (6 of 6)
Innovation Multisport (2 of 2)
Leighton Buzzard Triathlon Club (1 of 1)
Meridian Triathlon Club (10 of 10)
PEVH-SBR (3 of 3)
Pirate Ship of Fools (1 of 1)
Shires Triers (3 of 3)
St Neots NiceTri Club (6 of 6)
WaldenTri (7 of 7)
WDAC (4 of 4)
WDAC and Kettering Town Harriers (1 of 1)
WVTri (9 of 9)
Bedford Triathlon Team Relays
24th July 2022
Final Results
Back to Race Dashboard
Vet Team
Show Splits
Vet Team
Class Pos'n
Name
Club
Bib
Tag
Time
Behind
Message
1st
Top Gun 2 (Out of Retirement)
Benoit Bely;Gerry Frewin;Richard Lawrence
WaldenTri
81
1081
03:59:07
2nd
The Geri Hat Tricks
Iain Bulloch;Simon Morgans;Alan Knightley
Harlow Running and Tri Club
38
1038
04:01:28
00:02:21
3rd
Team Frodeno
Sean Power;Dave Foulkes;Paul Radford
Dacorum Triathlon Club
6
1006
04:09:28
00:10:21
4th
Worth a Tri
Dan Hatcher;Mark Wilsher;Neil Cogger
Meridian Triathlon Club
53
1053
04:10:20
00:11:13
5th
Mens Vet 1
Neil McDonald;Steve Adams;Chris Bell
WDAC
88
1088
04:12:46
00:13:39
6th
6 - Pauls Old Boys
Paul Newell;Simon Boothby;Paul Vietch
St Neots NiceTri Club
77
190
04:23:30
00:24:23
7th
Boxfit Tri
Jason MacKerness;Dave Coard;Tony Cole
58
1058
04:24:45
00:25:38
8th
The Ducklings
Ed Moncrief;Robin Welch;Paul McLoughlin
WVTri
89
1089
04:36:46
00:37:39
9th
Green Goddesses
Nicole Clarke;Alex Knowles;Nicola Stevenson
GreenlightPT
26
1026
04:38:44
00:39:37
10th
Tbc
Nicky Garratt;Graham Garratt;Marcia Blagg
WVTri
90
1090
04:51:02
00:51:55
11th
Old Bangers
Darren Thoirs;Phil Wright;Paul Goodyear
WVTri
92
1092
04:54:10
00:55:03
12th
Not to be Tri-fled
Mark Coleman;Emma Kilmowicz;Heidi Gray
WVTri
97
1097
04:58:13
00:59:06
13th
Not Fast but Fabulous
Jacqueline Greaves;Jonathan Greaves;Lianne Edwards
WVTri
94
1094
05:05:06
01:05:59
14th
The Lion, the Witch and the Wardrobe
Stuart Lodge;Nicola Whitby;Chris Sammons
Pirate Ship of Fools
59
1059
05:09:48
01:10:41
15th
Latern Rouge
Matthew Latham;Gareth Deville Jones;Nigel Riddle
WaldenTri
83
1083
05:18:23
01:19:16
16th
3 Perky Pensioners
;Steve Barnes;Sue Henley;Fiona Thompson
WVTri
96
1096
05:23:58
01:24:51
17th
Team Duffy
Emma Low;Rob Hawes;Kelly Low
Dacorum Triathlon Club
4
1004
05:34:09
01:35:02
18th
Team Taylor-Brown
Jo Watkinson;Jo Ramsey;Jo Watkinson
Dacorum Triathlon Club
2
1002
05:43:21
01:44:14
19th
Kouison
Debbie Lewis;Peter Kouwenberg;Kerry Williamson
62
1062
05:57:28
01:58:21
20th
Team Sanders
Tracey Robson;Sarah Hunt;Greg Andrews
Dacorum Triathlon Club
3
1003
06:19:17
02:20:10
21st
Team Potter
Fiona Adams;Jackie Colfer;Angela Daish
Dacorum Triathlon Club
1
1001
06:26:18
02:27:11
Back to Race Dashboard
Event website
Need help?
More events