Race Dashboard
Course Results
Relay
Class Results
Mixed Team
Vet Team
Male Team
Female Team
Club Results
Dacorum Triathlon Club (8 of 8)
enDuro team (9 of 9)
Freedom Tri (7 of 7)
GreenlightPT (13 of 13)
Harlow Running and Tri Club (6 of 6)
Innovation Multisport (2 of 2)
Leighton Buzzard Triathlon Club (1 of 1)
Meridian Triathlon Club (10 of 10)
PEVH-SBR (3 of 3)
Pirate Ship of Fools (1 of 1)
Shires Triers (3 of 3)
St Neots NiceTri Club (6 of 6)
WaldenTri (7 of 7)
WDAC (4 of 4)
WDAC and Kettering Town Harriers (1 of 1)
WVTri (9 of 9)
Bedford Triathlon Team Relays
24th July 2022
Final Results
Back to Race Dashboard
Male Team
Show Splits
Male Team
Class Pos'n
Name
Club
Bib
Tag
Time
Behind
Message
1st
Top Gun
Ross Broomfield;Josh Vaia;Mael Bely
WaldenTri
84
1084
03:45:34
2nd
Hire State
Jon Overman;Aaron Wiles;Matt Dine
enDuro team
10
1010
03:46:23
00:00:49
3rd
3 - Michaels Men
Kyle Chesterman;Chris Elt;Michael Taylor
St Neots NiceTri Club
74
1074
03:51:27
00:05:53
4th
Mens 1
Pete Cowler;Chris Middleton;Daniel Betts
WDAC
86
1086
03:55:03
00:09:29
5th
Team Brownlee
Danny Regan;Daniel Dwyer;Ant Booth
Dacorum Triathlon Club
5
1005
03:58:05
00:12:31
6th
Worth a Tri Ben
Olliver Langford;Daniel Dunkley;Ben McMahon
64
1064
04:03:54
00:18:20
7th
The Good, The Bad and the Ugly
Jake Latham;Ed Deville Jones;Craig Dyce
WaldenTri
82
1082
04:05:04
00:19:30
8th
Green Grocers
Caspar Zoeftig;Ed Longinotti;Ollie Keeler
GreenlightPT
30
1030
04:05:30
00:19:56
9th
enDuRo and Beer
Neil Andrews;Alex Nau;Gareth Mills
enDuro team
14
1014
04:06:10
00:20:36
10th
Green Flies
Joey Davies;Jack Houldcroft;Darren Braybrook
GreenlightPT
28
1028
04:09:07
00:23:33
11th
Team A
Kevin Lawler;Zac Holmes;Gavin Allsop
PEVH-SBR
66
1066
04:15:30
00:29:56
12th
enDuro 2 slow to win 2 dumb to quit.?
Adrian Homer;Ben Thorpe;Gary Burton
enDuro team
17
1017
04:15:45
00:30:11
13th
GriffPot
Jeremy Philpot;Tom Griffiths;Tim Griffiths
60
1060
04:23:33
00:37:59
14th
Terms of enDuRo-ment
Mark Greenwell;Matt Reamsbottom;Lee Spendlove
enDuro team
15
1100
04:26:53
00:41:19
15th
Wylde Boys
Marc Jordan;Alistair Wyldes;Kevin Dinsdale
WVTri
91
1091
04:28:00
00:42:26
16th
4 - Pedros Men of War
Pedro Cabrita;Andy Neeves;Gavin Osborne
St Neots NiceTri Club
75
434
04:30:56
00:45:22
17th
Shires Triers Team C
Jo Mitchell;Simon Lee;Chris Grimmette
Shires Triers
71
1071
04:39:09
00:53:35
18th
Freedom Tri 5
Paul O Sullivan;Rob Evans;Graeme Whitty
Freedom Tri
22
1022
04:40:45
00:55:11
19th
Threes A Crowd
Adrian Hucks;Robert Howard;Rhyan Probert
Meridian Triathlon Club
55
1055
04:41:17
00:55:43
20th
Team B
Dave McGraw;Simon Whiting;Mark Kleannous
PEVH-SBR
67
1067
04:41:32
00:55:58
21st
Green Goblins
Philip Stainsby;Andy Ingram;Andrew Fildes
GreenlightPT
34
1034
04:41:59
00:56:25
22nd
Tri Hard 2: Tri Harder
Bret Ferguson;Oliver Pearson;Behrooz Moniri
enDuro team
13
1013
04:42:34
00:57:00
23rd
Green Giants
Adam Kilsby;Tom Crussell;Dennis Verhoeven
GreenlightPT
29
1029
04:42:42
00:57:08
24th
Not Fast Just Furious
Sam Wright;Richard McCracken;Ellie Chattaway
WVTri
93
1093
04:43:49
00:58:15
25th
enDuRo marks, get set, GO
Jeff Morris;Gavin Reeves;Adam Haley
enDuro team
16
116
04:48:19
01:02:45
26th
Homan/Mason
Tom Homan;Josh Mason;James Homan
61
1061
04:54:30
01:08:56
27th
Team C
Gary Brennan;Oli Brown;David Stears
PEVH-SBR
68
1068
04:58:39
01:13:05
28th
5 - Colms Chaps
Colm Crowley;Dan O Reegan;Kevin Steel
St Neots NiceTri Club
76
1076
05:04:45
01:19:11
Back to Race Dashboard
Event website
Need help?
More events